ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Başarı Aracı ve Farklılık Yaratan.

 

Beklentilerinizin Farkına Varın, Süreçlerinizi Kontrol Edin, Başarınızdan Emin Olun.

Organizasyonunuz sürdürülebilir başarı hedeflerinde ilerliyor ve siz müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin farkındasınız. Müşteri beklentilerini karşılayabiliyorsunuz çünkü bütün süreçlerinizi kontrol edebiliyor ve sisteminizin kalitesi seviyesini kalıcı bir düzeyde nasıl tutabileceğinizi biliyorsunuz. Bu başarı kriterleri ve bunlardan aldığınız sonuçlar;  rekabet seviyenizi de yükseltiyor. Artık gücünüzü, kapsamlı ve ISO 9001 e göre belgelendirilmiş kalite yönetim sistemi ile gösterme zamanı gelmiştir!

Dünyada 1 milyondan fazla belgeli firma, kendi performans kapasitelerinin sürekli gelişimi ve kurumsal kontrol mekanizmalarının işlerliği için bu etkin aracı kullanmaktadır. DQS’in ISO 9001 e uygunluğu gösteren bağımsız ve uzman denetimlerinin karar verme süreçlerinize yönelik katkısı ve sisteminizin gelişimine yönelik etkisi ölçülebilir seviyededir.

ISO 9004’ün içinde yer alan 8 Temel Prensip, organizasyonunuz iyi işleyen bir yönetim sistemi oluşturabilmesi için odaklanması gereken en önemli ön koşuldur. Müşteri odaklılık, liderlik, çalışanların katılımı, süreç yaklaşımı, yönetime sistem yaklaşımı, sürekli iyileştirme, verilere dayalı karar verme yaklaşımı, tedarikçilerle karşılıklı fayda. Yönetim sisteminiz, kurumsal amaç ve hedefleriniz net bir şekilde belirlendikten, belirlenen bu amaçlara ulaşıldığı ölçülebilir data ve verilerle gösterildikten sonra daha etkin ve efektif şekilde çalışacaktır. Sürekli iyileştirme sonuçları, organizasyonunuzun kalite becerisinin en iyi göstergesidir.

Aslında fayda çok açıktır: ISO 9001 e göre belgelendirilmiş bir yönetim sisteminde; hataları düzeltmek yerine onların oluşmasını engellersiniz. ISO 9001 kalite yaklaşımı bir kere organizasyonunuzun yönetiminde yer aldığında direk olarak güven yaratır ve müşteri memnuniyetini yükseltir. Net bir şekilde kurulmuş, şeffaf kurumsal süreçler iş risklerinizi minimize ettiği gibi, pazardaki değişikliklere çabuk tepki vermenize olanak sağlar.

 

ISO 9001 Belgelendirmesi Nasıl Çalışıyor?

ISO 9001 Süreçleriniz tanımlanıp, kayıt altına alınıp, uygulanmaya başlandığında; ve yönetim sisteminizin etkinliği iç tetkiklerle gözden geçirilip sonuçları yönetim gözden geçirilmesinde analiz edildiğinde, artık belgelendirmenin önünde hiçbir şey duramaz! Bizim belgelendirme planlamasındaki yaklaşımımız size özel, sizin kurumsal amaçlarınıza ve özel ihtiyaç ve beklentilerinize yönelik tasarlanmıştır. Organizasyonunuz, DQS belgelendirme süreçlerinin bir parçası olduğunda ; alanında yüksek tecrübe ve birikime sahip kalifiye denetçilerimizle; yönetim sisteminize değer katan ve karar verme süreçlerinizle birlikte, potansiyel iyileştirme içeren kısımlara odaklanan denetim anlayışı ile sisteminizin ISO 9001 temel şartlarına uygunluğunu denetleriz.

Eight management principles provide orientation for the task of managing an organization in a focused and systematic manner, and to ensure continuous improvement. The first of the eight principles of quality management requires consistent customer orientation – the most important thing for business success.

 

Teklif İsteyin

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Teklif İsteyin
iso 9001