IFS HPC

IFS HPC Standardı ile Hijyen ve Ürün Güvenliğini Artır.

 

IFS HPC standardı, temizlik ve kişisel bakım ürünleri için, 2009’da Avrupa’nın önde gelen perakendeciler ve ticaret birliği ortaklığı ile geliştirildi. Bu standart üretici ve tedarikçilerin ürün güvenliğini ve hijyenini değerlendirmesi içindir. Özellikle Avrupa’daki büyük perakende zincirlerine ürün pazarlayan üreticilerin ya da bu perakende zincirlerine tedarikçi olmak isteyen üreticilerin mutlaka bu belgeyi alması gerekir.

Sertifikalandırma sürecinde, DQS’ in vasıflı baş denetçisi farklı-bileşenlerin olup olmadığını, kalite ve risk yönetim sisteminin uygulanıp doküman edilmesini doğrular. IFS HPC üretim sürecinde kaynak ve risk yönetimine odaklanır.

IFS-HPC belgesi özellikle menşei Almanya, İtalya ve Fransa olan dev perakende zincirlerinin tedarikçi seçmesindeki önemli kriterlerden biridir. Ülkemizde yeni olan bu standart DQS Türkiye’nin uzman ekibinin desteği ile birçok firmaya uygulanmaya başlamıştır. Ürünlerinizi bu büyük perakende zincirlerine pazarlayabilmeniz için DQS iş geliştirme ekibini arayınız.

 

Kurumunuz için faydaları:

  • Müşterilerinizin firmanıza olan güvenini pekiştirir
  • Ticaret yaptığınız firmalara ürün güvenliğini, kalitesini ve yasallığını kanıtlar
  • Ürün riskini ve sorumluluğunu azaltır
  • Sistematik analiz, efektif süreç döngüleri ve üretimin güvenli yönetmelikle sürdürülebilmesini sağlar
  • Tüketim ürünlerine ilişkin hijyen ve güven risklerini önceden uyarır ve gerekli önlemler almanızı sağlar

 

ifs hpc