IFS Lojistik

IFS Lojistik

 

IFS Lojistik, üretim ve perakende arasındaki boşluğu kapatır, böylece, besin tedariğindeki bütün zincirdeki kalite kontrolünü ve şeffaflığı sağlar.

Bu model yemek ve yemek olmayan ürünler için de uygundur ve taşıma, saklama, dağıtım, yükleme ve indirme gibi bütün lojistik faaliyetleri kapsamaktadır. IFS Lojistik, diğer uluslararası perakendecilerle ve uzmanlarla ortak bir çalışma yürüten Alman ve Fransız perakendeciler tarafından hazırlanmıştır.

Bu iş sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak üretilen bu model, sistematik, kapsamlı hijyene ve risk yönetimine, stok yönetimine (ilk giriş/ilk çıkış), ısı kontrolüne ve izlenilebilirliğe odaklanır.

 

Kimin içindir?

Lojistik ve taşıma sektöründeki bütün kuruluşlar için, depolardan kendi nakliye ve depolama aktivitelerine sahip olan üçüncü şahıs tüccarlara kadar, uygulanabilirdir. Gereklilikler lojistik hizmetlerin ısı (dondurulmuş, soğutulmuş ya da soğutma olmaksızın) ya da taşıma (karayolu, demiryolu, denizyolu vs.) fark etmeksizin sağlayabilen organizasyonlar içindir.

Gün geçtikçe daha fazla toptancı, toptan satış yapan markaların üreticileri ve depo müşterileri, kendi lojistik servis sağlayıcılarının IFS Lojistik sertifikası taşımasını istemektedir. Kendi lojistik departmanına sahip olan kuruluşlar, uluslararası yemek standardının gerekliliklerini yerine getirmek durumundadırlar.

 

Kurumunuz için faydaları:

    • Üretimden nakliyeye, nakliyeden depolamaya ve depolamadan perakende müşterilerine, tüm tedarik zincirindeki kalitenin ve güvenliğin arttırılması
    • Depolamadaki ve taşımadaki sistematik hijyen ve risk yönetiminin kanıtlanması.
    • Sürekli izlenilebilirlik, hijyen uygulamaları ve stoklardaki bütün ürünler için ideal bakım.

 

ifs lojistik