IFS Global Market – Gıda Programı

IFS Global Market – Gıda Programı

IFS Global Market-Gıda programı; küçük ve orta ölçekli ve GFSI onaylı sertifikası (BRC & IFS & FSSC) bulunmayan, kendini geliştirmek ve büyük müşterilerle çalışmak isteyen kuruluşların dahil olduğu bir gıda güvenliği değerlendirme programıdır.

Üreticiler ve perakende sektörü tedarikçisinden alım gerçekleştirirken, öncelikle tedarikçilerinin sahip olduğu sertifikaları istemektedirler. Bu noktada kabul gören sertifikalar, GFSI (Global Food Safety Initiative – Global Gıda Güvenliği Girişimi) onaylı olan gıda güvenliği sertifikalarıdır. Bu sertifikalardan birinin olmaması durumu, genellikle üreticinin tedarikçisini yerinde denetimi anlamına gelmektedir. Küçük ve orta ölçekli firmalar için bu denetimler hem firmanın bu denetime ne kadar hazır olduğunu bilmemesi, hem ek maliyet, hem de zaman kaybı anlamına gelmektedir.

IFS Global Market Programı ile değerlendirilen bir kuruluş GFSI onaylı bir sertifika için gerekli sistemlerin kurulumunda hangi adımda olduğunu görürken, IFS Portala kayıt olarak müşterinin önemli bir şartını da yerine getirmiş ve sertifikalandırma sürecinde de ilk önemli adımı atmış olur.

Detaylı Bilgi İçin Dökümanımızı İnceleyinBir cevap yazın