ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 BelgelendirmeISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, global olarak uyumlu hale getirilmiş, proses yaklaşımını benimseyerek oluşturulmuş kalite sisteminin nasıl yönetileceğini açıklayan bir sistemdir. ISO 9001 standardı, kalite standartları içerisinde hammadde temininden son ürün sevkiyatına kadar geçen tüm aşamalarda ya da hizmet faaliyeti gerçekleştiren tüm sektörlere uygulanabilir.

ISO 9001:2015 standardı, kalite yönetim sistemi için gereklilikleri ortaya koyar ve sertifikalandırma için gerekli şartları tanımlar.

ISO 9001 kalite Yönetim sistemi standardı, faaliyet gösterilen sektöre ve kuruluşun büyüklüğüne bakılmaksızın her boyutta kuruluş için uygulanabilir niteliktedir. Bu nedenle, ürün veya hizmet sunumunda tutarlı olmak isteyen, müşteri beklentilerini gözeten, müşteri odaklı yaklaşımı benimseyen, büyümek isteyen, uluslararası ticaret yapmak isteyen ve sürekli gelişen ve büyüyen kuruluşların mutlaka ISO 9001 Kalite Yönetim sistemini kurmaları ve ISO 9001 Kalite yönetim sistemi belgesini almaları gerekmektedir.

Teklif İsteyin

Talebinizin ne olduğunu belirttiğiniz takdirde, sizlere teklifimizi iletmekten mutluluk duyarız.