QS | Quality Scheme for Safe Food

QS Nedir?

QS: Çiftlikten Mağazaya Kalite Güvencesi

QS, Besin malzemeleri zincirindeki her adımı göz önüne alan, besin malzemeleri için üretilmiş bir kalite kontrol sistemidir. Bütünsel yaklaşımından dolayı, QS onay damgası, güvenilirliği ve yiyecek güvenliğini arttırmaktadır. QS logosu, bir güvenilirlik ve ve güvenlik işareti olarak kendini kısa sürede kabul ettirmiştir ve tüketiciler onu biftek, domuz eti ve kümes hayvanlarının etiyle beraber, meyve, sebze ve patateslerin de dahil olduğu geniş bir ürün çerçevesinin üzerinde bulabilirler.

Şayet bütün üretim ve dağıtım zinciri gerekliliklerine uygunsa, besin malzemeleri QS onay damgasını taşıyabilirler. Bu, besi hayvanlarının beslenmesini, etin işlemden geçirilmesini, meyve ve sebzeleri ve bunun sonucunda ortaya çıkan ürünün perakendesini ve satışını kapsamaktadır. DQS CFS, et ve et ürünlerinin tedarik zinciri için onaylanmış bir sertifikasyon olmak ile beraber, meyve, sebze ve patatesler için de aynı işlevi görmektedir

QS Nasıl Alınır?

Bir QS değerlendirmesi için özgül olan durum, herhangi bir bağdaşmama durumunun üç kategoriye bölünmesi ve sonrasında değerlendirme aralığının belirtilmesidir. Değerlendirmeden sonra, kuruluş, şayet varsa bağdaşmazlıklara yönelik hareket planlarını alır. Onaylamanın başarı durumuna DQS karar verir. Kuruluşa bir rapor ve sertifikaları sunulur, kuruluşun belirlenmiş bir süre içerisinde bağdaşmazlıkları aşması gerekmektedir. Bir entegre yönetim sistemine değer biçilirken aynı zamanda belirli standartlar göz önüne alınarak birliktelikler oluşabilir.

Kurumunuz için Faydaları

  • Tüketici güvenini arttırır.
  • Tedarik zincirinin güvenliğini ve hijyenini arttırır.
  • Ürünlerin sürekli izlenebilirliği
  • Olası risklerin etkili tanımlanılabilmesi ve kontrolü

Teklif İsteyin

Talebinizin ne olduğunu belirttiğiniz takdirde, sizlere teklifimizi iletmekten mutluluk duyarız.