VDA 6.1/6.2/6.4 Belgelendirme

VDA 6.1/6.2/6.4 Alman Otomotivciler Dernegi

Otomobil üreticileri, araçlarının güvenilirliğini ve emniyetini sağlamak için, tedarikçilerinin kalite kabiliyetinin kanıtını göstermesini uzun zamandır istemektedir. Bu talepleri standartlaştırmak için Alman Otomotiv Sanayii Birliği (VDA) yayın serisi Vol. VDA 6.x. ISO 9001’e göre mevcut bir kalite yönetim sistemini kuruyorlar. Ne parçası tedarik ederseniz edin: sürekli güncellenen VDA hacimleri tüm çeşitli uzmanlık alanlarını güvenilir bir şekilde karşılar. Denetçilerimiz ve otomotiv uzmanlıkları, uluslararası kabul görmüş kalite standartlarına dayanan hedef odaklı ve katma değerli denetim sunar. Bu nedenle DQS, VDA hacimlerine dayanan kalitenin kanıtı için tercih edilen ortağıdır.

 

VDA 6.1,  IATF’S ISO / TS 16949’nin alternatifi

VDA 6.1, şirketinizin seri üretimde bulunması durumunda doğru standarttır. Otomotiv sektörüne özel olarak uygun bir kalite yönetim sistemi için bir çerçeve sunar, hataların önlenmesini teşvik eder ve şirketinizin değer zincirinde güvenilirlik ve süreç kapasitesini güçlendirir. Ayrıca, Avrupa EFQM modelinin özelliklerini de içerir.

 

VDA 6.2 – Hizmet Sağlayıcılar için

VDA 6.2 şirketiniz için servis, örn. bir araba bayii, bir nakliye şirketi veya bir mühendislik bürosu. Bu standardın gereklilikleri sadece müşteri odaklılığınızın kalitesine değil, aynı zamanda geliştirme veya satın alma gibi dahili hizmetlerinizin sürekli geliştirilmesine odaklanmaktadır. VDA 6.2 ile karşılaştırılabilir hiçbir uluslararası standart yoktur.

 

VDA 6.4 – Üretim Ekipman Tedarikçileri için

Otomotiv endüstrisi için üretim ekipmanları üreticisi iseniz, örneğin makine, tesis, alet, ölçme ve test etme donanımları gibi VDA 6.4 sizin için geçerlidir. Standart, yapı olarak VDA 6.1’e karşılık gelir, ancak bitki ve makine imalatçılarının özel gereksinimlerine uyar. VDA 6.4’e eşdeğer bir uluslararası eşdeğer yoktur.

 

Nasıl Çalışır?

İdeal olarak, VDA standartlarından herhangi birine göre denetim, ISO 9001’e göre sertifikalı bir kalite yönetim sistemine dayanmaktadır. Bu durumda, şirketiniz DQS’nin klasik değerlendirme sürecinden geçmektedir: sistem analizi (1. evre) ‘den sistem denetimi’ne evre 2), belgenin verilmesine ve yıllık gözetim denetimlerine kadar. Bunun üzerine kurulan ve seçilen VDA standardına bağlı olarak, denetçilerimiz şirketinizin tüm ilgili alanlarında katma değerli bir sistem denetimi yapacaklardır. İhtiyaçların yerine getirilmesi üzerine ilgili VDA sertifikasını alacaksınız.

Teklif İsteyin

Talebinizin ne olduğunu belirttiğiniz takdirde, sizlere teklifimizi iletmekten mutluluk duyarız.