BRC CP Revizyon 4 (BRC Consumer Product Issue 4) Yayınlandı

BRC Global Standartları, BRC Consumer Product Revizyon 4 Küresel Standartları yayınlamaktadır.

BRC Global Standartları, 1 Kasım 2016 tarihinde uluslararası geçerliliği olan BRC CP Revizyon için BRC Global Standardının dördüncü sürümünü yayınlamıştır ve 4. Sürüme yönelik denetimler 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren 3. Sürümün yerini alacaktır.

Bu yeni yaklaşım, standardın alıcıların beklentilerine daha fazla uyumlu olmasını sağlayacaktır.

LONDRA, BK (PRWEB) 1 Kasım 2016

Bu Standart, ilk olarak 2003 yılında yayımlanmış ve o zamandan beri geniş kapsamlı tüketici ürünleri sektörünün ihtiyaçlarını desteklemek için kapsamlı değişikliklere uğramıştır. Bu süreç boyunca, son tüketiciye belirtilen kalitede güvenli ve yasal ürünler sunmak için risk değerlendirmesi ve  iyi üretim uygulamaları (GMP) ilkelerine dayanan sağlam bir standart haline gelmiştir.

4. Sürüm, piyasanın ihtiyaçlarını yansıtmak için gereksinimlerin yapısında dikkat çekici bir değişikliğe gitmiştir. İki yeni standarttan oluşmaktadır: Kişisel Bakım ve Eve Bakım Ürünleri, Genel Mallar. Her bir standart, iki düzeyde belgelendirilebilecek gereksinimlerden oluşmaktadır; temel düzey ve üst düzey.

Kişisel Bakım ve Ev Bakım Ürünleri , ürünlerin doğası ve kullanımı nedeniyle genellikle daha yüksek hijyen gereksinimlerine sahip formüle edilmiş ve fabrikada üretilmiş ürünleri kapsar. Örnekler arasında, kozmetik, tıbbi cihazlar, çocuk bezi, streç film ve ev temizlik ürünleri vardır.

Genel Mallar, ürünlerin kalitesini ve güvenliğini sağlamak için üretim süreci yönetiminin temel sorun olduğu ağırlıklı olarak fabrikasyon ürünlerin geniş bir yelpazesini kapsar. Örnekler arasında, elektrik ekipmanları, oyuncak, mobilya, tekstil ve takı bulunmaktadır.

4. Sürümdeki yenilikler nelerdir?
4. Sürümün faydaları aşağıdaki gibidir:

Basitleştirilmiş bir süreç ve yaklaşım

Gereksinimler için daha fazla risk bazlı bir yaklaşımın getirilmesi

Standardın, sürekli iyileştirmeyi teşvik ederken, şartname hazırlayıcılarının gerçek alım beklentilerini karşılamasının teminatı

Uyumlu üretim sistemlerine sahip üreticileri tanımak ve sürekli iyileştirme sağlamak için iki belgelendirme düzeyinin getirilmesi – temel düzey ve üst düzey.

Potansiyel müşterilere bilgi aktarımını hızlandırmak için ara dönem raporlamasının getirilmesi.

Doğrudan perakende satış için olmayan (örneğin, toptan) hammadde ve bileşen tedarikçileri ve ürünleri içerecek şekilde üreticiler ve montaj paketçilerinin kapsamının genişletilmesi.

Yetkinliği ve uyumu daha da geliştirmek için revize edilmiş bir denetçi seçimi programı

Birden fazla denetimi azaltmak için ilave gönüllü modüllere karşı alınan tedbir.

BRC Global Standartları Programı Müdürü, Grace Abamba şunları belirtmiştir:
“Güncelleme daha basitleştirilmiş ve risk temelli bir yaklaşım sağlarken, 4. Sürümün geliştirilmesi, önceki sürümlerdeki değerlere dayalı olarak yapılmıştır. Gereksinimlerin daha net bir kümesi için standardı Kişisel Bakım ve Ev Bakım Ürünleri, Genel Mallar olarak bölmenin yanı sıra, denetlenecek iki düzey bulunmaktadır: temel düzey ve üst düzey. Bu yeni yaklaşım, standardın alıcıların beklentilerine daha fazla uyumlu olmasını sağlayacaktır.”

BRC Consumer Product için BRC Global Standardı 4. Sürüm, BRC iştiraki ile kullanıma sunulacaktır. BRC iştiraki, madde madde onları ilişkilendirerek belirli bir standart ile ilgili tüm belgelere anında erişim sunar. Basılı kopyaları ve PDF indirmeleri de, BRC Kitabevinden satın alınabilir.

Notlar:
BRC Global Standartları Hakkında

BRC Global Standartları, gıda üretimi, paketleme, depolama ve dağıtımı için dünyanın en büyük güvenlik ve kalite standartları programı sağlayıcısıdır. BRC Global Standartları, teknik uzmanlar, perakendeciler, üreticiler ve dünyanın dört bir yanından belgelendirme kuruluşlarının yardımı ile oluşturulur, böylece, her şey uygulanabilirlik, titizlik ve netliğe dayanmaktadır.

 

 Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.