BRC Food Revizyon 8: Yeni Maddeler ve Değişiklikler

Endüstri temsilcileri ve paydaşlarla görüştükten sonra, mevcut BRC Food Revizyon 7 yakında, gıda endüstrisindeki mevcut gelişmeleri ve ortaya çıkan sorunları yansıtacak şekilde değiştirilecektir. Ağustos 2018’de yayınlanacak olan yeni sayıya hazırlanmak için, en önemli değişiklikleri özetledik.

 

BRC Food Revizyon 8’de Yeni Neler Var?

BRC’ye göre, yeni sorun, küresel uygulanabilirlik ve Küresel Gıda Güvenliği Girişimi’ne (GFSI) kıyaslama, ürün güvenliği kültürünün geliştirilmesini teşvik etme ve çevresel izleme gereksinimlerini genişletme dahil olmak üzere kilit temaları pekiştirdi. Bu odak alanlarının yanı sıra, aşağıda sizin için özetlediğimiz yeni bölümler ve maddeler eklenmiştir. Bilginin, standardın son taslağına dayandığını lütfen unutmayın.

 

 • Bölüm 8: Yüksek Risk, Yüksek Bakım ve Ortam Yüksek Bakım Gereksinimleri
  Yüksek risk, yüksek bakım ve çevre bakım kategorilerine giren üretim tesisleri için gereksinimler merkezileşmiştir ve şimdi bölüm 8’de bulunmaktadır. Tesislerin, üretim tesislerinin ve kontrollerinin, ürünlerin patojen bulaşmasını önlemek için uygun olduğunu göstermesi beklenmektedir. Daha önce bölüm 4 ve 7 altında bulunan bu maddelerin, 1 – 7. Bölümlerdeki tüm ilgili gerekliliklere ek olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

 

 • Bölüm 9: İşlem yapılan malların gereksinimleri – gönüllü modül
  Bu modül ayrı bir bölüm olarak eklenmiştir ve kuruluşun gıda ürünlerinin güvenli olmasını, yasal şartlara uygun olmasını ve ürün özelliklerine uygun olarak üretilmesini sağlamak için onay prosedürlerini yerine getirmesini gerektirir. Konu 7’ye verilen açık farkda, bu modüle atanan uygunsuzluklar artık genel notta yer alacaktır.

 

 • Pet Gıda entegrasyonu
  Bölüm 5’in altında (Madde 5.1.5 – 5.1.7), evcil hayvan yiyecekleri üreticilere yardımcı olmak için entegre edilmiş ve tanımlanmıştır. Bu, çeşitli hayvansal türler için ürünlerle uğraşırken prosedürleri kapsar ve ürünlerin amaçlanan kullanımları için tasarlanmasını sağlar (tam diyet veya tamamlayıcı ürün). İlaçlı gıdaların tam olarak etiketlenmesi gerekir, materyallerin açıkça tanımlanabilir olması ve doğru konsantrasyonların kullanılmasını sağlamak için mekanizmalar içermesi gerekir.

 

 • Whistleblower sistemi
  Ürün güvenliği, dürüstlüğü, kalitesi ve yasallığı ile ilgili tüm endişelerin gizlilik içinde raporlanabilmesi ve ele alınabilmesi için bir ihbar dağıtıcı sistemin entegre edilmesi artık çok önemli. Yöntem (e-posta, telefon numarası vb.) Çalışanlara açık bir şekilde iletilmelidir. Endişeleri ele alma sürecinin uygulanması ve belgelenmesi ihtiyacı ortaya çıktı.

 

 • Siber Güvenlik Şartlarının eklenmesi
  Bölüm 3, madde 3.11.1 uyarınca, kuruluşların siber saldırıları belgelemek ve ele almak veya internet güvenliğinin bozulmaması için prosedürleri uygulamak şartıdır. Bu konu giderek daha alakalı hale geldikçe, BRC Gıda’yı diğer standart ve ilkelere uygun hale getiriyor.

 

BRC Food Revizyon 8’de Neler Yayınlanacak?
Yayımlanan bilgilere göre, BRC Food 8 için aşağıdaki zaman çizelgesini bekleyebiliriz.

 

 • Ağustos 2018 – Standart yayınlandı
 • Eylül 2018 – Onaylı eğitim ortağı eğitim
 • Ekim 2018 – Denetçi eğitimi başlıyor
 • Şubat 2019 – Denetimler başlıyor

 

DQS, BRC Uyumluluk Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

 • Firmalar için şirket içi ve harici workshoplar uygulanır.
 • DQS, mevcut BRC Food sistemini onaylama ve iyileştirme potansiyelini vurgulamak için harici denetimler gerçekleştirir.
 • Dünya çapında çok yetenekli denetçilerimiz denetimler için hazır.

 

Teklif İsteyin  Bir cevap yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.