BRC S&D Issue 3 (BRC Storage & Distribution Issue 3) Yayınlandı

BRC Storage & Distribution, ilk yayınlanmasından on yıl sonra BRC GLOBAL Depolama Ve Dağıtım Standardı’nın üçüncü sayısını piyasaya sundu. Standart 1 Ağustos 2016 tarihinde yayımlanmış olup; 1 Şubat 2017’de yürürlüğe girecektir.
BRC’nin Depolama ve dağıtım standardı, hem gıda ve hem gıda dışı ürünlerin depolama ve dağıtımındaki kalite ve güvenlik gereksinimlerini anahatlarıyla ortaya koymaktadır. Standard bu sayede, üreticilerle perakendeciler arasında bir köprü oluyor ve dolayısıyla ürün şeffaflığını ve güvenliğini tedarik zinciri boyunca artırıyor.
3. sayıda getirilen yenilikler, isteğe bağlı habersiz denetimleri, iyi işleyen yetkili siteler için puanlama sisteminde mükemmellik seviyesinin oluşturulmasını ve tedarikçilere yönelik onay gerekliliklerinin artırılmasını kapsıyor. Bunun yanı sıra, diğer BRC küresel standartlarının getirdiği gerekliliklere uyumu artırmak için gereken özen gösterilmiştir. Diğer BRC Global standartlarının gereklilikleri de dahil olmak üzere sürekliliğin devamı için önemli önlemler alınmıştır.

 

BRC Global Standart for Storage Issue 3, BRC Bookshop üzerinden ücretsiz indirilebilir.

 

 

DQS – Belgelendirme İş Ortağınız

DQS sizin BRC sertifikaları için ortağınızdır. Denetimleri zorluk çıkarmadan planlar, sadece deneyimli denetçilere güvenir, akıllı denetim raporları ile değer üreterek tüm belgelendirme süreci boyunca size rehberlik eder.

BRC Storage & Distribution ile Güncel Kalın

Kalite yönetim standartlarındaki olağan güncellemeleri almak, tüketici güvenliği ve sosyal sorumluluk amacıyla, Linkedin sayfamıza katılın.Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.