DQS CFS, APSCA Girişimine Katıldı

Sertifikasyon denetimlerinden farklı olarak, çoğu sosyal uyumluluk denetim planı için, denetçi yeterliliğini ve niteliklerini düzenlemek için herhangi bir bağlayıcı standart yoktur. Kısa süre önce başlatılan Profesyonel Sosyal Uyum Denetçileri Birliği (APSCA), bu boşluğu doldurmayı ve sosyal uygunluk denetimlerini yürüten denetçilerin ve kuruluşların profesyonelliğinin, güvenilirliğinin ve tutarlılığının sağlanmasını amaçlıyor. DQS, önde gelen denetim firmalarından biri olarak APSCA’nın kurulmasını memnuniyetle karşılamaktadır ve daha fazla geliştirilmesine aktif bir katkı sağlamayı taahhüt etmektedir.

APSCA Yönetim Kurulu tarafından üyelik başvurumuzun başarılı bir şekilde gözden geçirilmesinin ardından DQS, Eylül 2016’da üye olarak onaylandı. Önümüzdeki aylarda, APSCA, bireysel denetçilerin ve onları görevlendiren kuruluşların yeterliliklerini doğrulayan bir sertifikasyon planı hazırlamayı amaçlıyor.. Bu yeterlilik sistemi, sosyal denetimlerin yetkili ve mesleki bir biçimde yürütülmesini ve dolayısıyla sosyal denetim uygulamalarının uzun vadeli güvenilirliğini güvence altına almasını sağlayacaktır.

Behzad Sadegh, Sorumlu Kaynak Kullanımı bölüm yöneticisi ve çeşitli sosyal etik standardları DQS baş denetçisi, gelişmeyi memnuniyetle karşılıyor: “APSCA yetkili ve güvenilir denetçileri ayırt etmeyi çok daha kolay hale getirecektir. Şirketler, nitelikli denetçilere güvenerek, paydaşlarının denetim sonuçlarını ciddiye aldığından ve bunları iyileştirmeye yönelik değerli bir araç olarak kabul etmelerinden emin olabilirler. ” dedi.

 

APSCA ve tüm sosyal sorumluluk denetimleri için sales@dqs.com.tr ile iletişime geçebilirsiniz.

DQS Sosyal Sorumluluk Standardlarını inceleyin.Bir cevap yazın