DQS CFS, Sertifikalı GRI (Global Reporting Initiative) Eğitim Ortağı Oldu

Küresel Raporlama Girişimi tarafından başarılı bir değerlendirmenin ardından, DQS CFS, Almanya’da GRI Sertifikalı Eğitim Ortağı olarak resmi olarak görevlendirildi. 90’ı aşkın ülkede binlerce raporlama kuruluşu ile GRI yönergeleri, dünyada sürdürülebilirlik raporlaması için en yaygın kullanılan çerçevedir. GRI sertifikalı eğitim kursları, kuruluşlara raporlarının hazırlanmasına yardımcı olmayı ve mevcut raporlama uygulamalarının kalitesini optimize etmeyi amaçlıyor.

Daha fazla kuruluş sürdürülebilirlik performansı hakkında bilgi açıkladığından, raporlama uzmanlarına olan talep artmaya devam ediyor. Bu talebi karşılamak için Küresel Raporlama Girişimi, GRI onaylı ders materyalleri ile çalışan, yerel pazarlara tercüme edilen ve uyarlanan küresel bir sertifikalı eğitim ağı ağı geliştirdi. Eğitim, katılımcıların GRI standartlarına uygun olarak sürdürülebilirlik raporları hazırlamasını ve raporların etkilerini nasıl en üst düzeye çıkaracağına dair değerli bilgiler sunmasını sağlar.

Sertifikasyon sürecinin sonuçlandırılmasının ardından, 28 Kasım 2017’de Frankfurt / Main’da GRI Standartları ile ilgili ilk eğitimimizi verdik ve bundan mutluluk duyuyoruz. Daha ileri eğitim tarihleri ​​için bizden bilgi alabilirsiniz.

GRI eğitim ortağı olarak DQS, sürdürülebilirlik raporlaması için hizmet portföyünü geliştirmeye devam ediyor. Bir eğitim partneri olmadan önce, DQS GRI Veri Ortağı olarak atandı ve 2014 yılında AA1000’in lisanslı bir güvence sağlayıcısı oldu.Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.