The AuditOne / AuditOne Programme

The AuditOneAuditOne Programme

Stratejik Satın Alma Vakfı, DQS’yi AuditOne Girişimi için bir sertifikalandırma kuruluşu olarak onayladı. Derhal yürürlüğe giren DQS Grubu, tüketim malları endüstrisinde kalite denetimlerini uyumlaştırmak için yeni başlatılan bir sanayi girişimi olan AuditOne çerçevesinde denetleme yapabilecek. Onay ile birlikte DQS, dünyadaki tüketici ürünleri endüstrisi için en güvenilir sertifikalandırma kuruluşlarından biri olarak konumunu onaylıyor. 

AuditOne Girişimi, tüketim ürünleri endüstrisi için tek bir kalite standardı ve denetim süreci oluşturmayı ve böylece tedarik zincirindeki denetim yükünü azaltmayı amaçlamaktadır. Girişimi destekleyen Procter & Gamble, Johnson & Johnson, Unilever, L’Oreal ve Estée Lauder gibi önde gelen şirketler ve markalar ile AuditOne, FMCG tedarik zincirinde çok önemli bir araç haline gelmek zorundadır. 

Onay, DQS sertifikalı tüm siteler için iyi bir haberdir ve DQS sertifikalarının piyasadaki en yüksek tanınma düzeyinden yararlanmaya devam edeceğinden emin olabilir. 

Birden Çok Müşteri için Bir Kalite Denetimi 

AuditOne’ın amacı tedarikçilerin, sadece bir yıllık denetim ile birçok müşterinin kalite gereksinimlerini karşıladığını gösterebilmektir. Bu durum, sadece denetim maliyetlerini düşürmekle kalmaz aynı zamanda bireysel müşterilerin farklı kalite gereksinimlerine uymak zorunda olan tedarikçilerin yüklerini azaltır. 

DQS, tüketim malları endüstrisinde kalite denetimlerini uyumlaştırmak için yeni başlatılan bir sanayi girişimi olan AuditOne çerçevesinde denetleme yapmaktadır. Önde gelen şirketlerin ve markaların desteğiyle, AuditOne, FMCG tedarik zincirinde kritik bir araçtır. AuditOne kapsamında, kozmetik bileşenleri, vitaminler, besinler, hammaddeler ve ev ve çamaşır ürünleri için bileşenler, aktif farmasötik bileşenler ve yardımcı maddeler tedarikçileri ve tüketim malları için birincil ve ikincil ambalaj malzemeleri tedarikçileri yer almaktadır. 

AuditOne Initiative yeni gereksinimler gerektirmez, ancak tutarlılığı sağlamak için mevcut standartlara dayanır. Faaliyetlerin kapsamına bağlı olarak, EFfCI, ISO 15378, ICH Q7 + EMEA 4:0/0, IPEC/PQG, ISO 22716 ve BRC Packaging Standardı gibi uluslararası kabul görmüş standartlara göre denetlenmektedir. Girişimin ve tedarikçilere ilişkin prosedürün genel bir değerlendirmesi F4SS web sitesinde bulunabilir. 

 

DQS: AuditOne Ortağınız 

DQS Kasım 2016’da F4SS tarafından onaylandı. DQS, dünya genelindeki yüksek nitelikli denetçi ağı ile herhangi bir coğrafi kısıtlama olmaksızın AuditOne Girişiminin bir parçası olan tüm standartları ve katılan tüm tedarikçilere değer katan denetimleri sağlamaktadır.  

AŞAMA  KATEGORİ  STANDART VE TANIM 
 

1 

 

Etkin İlaç Malzemeleri 

ICH Q7 

Aktif farmasötik bileşenler için iyi üretim uygulama rehberi 

(Değerlendirme Denetimi) 

 

 

 

2 

 

 

Temel ve Kimyasal Maddeler 

IPEC/PQG 

Farmasötik yardımcı maddelerin üretimi için genel talimatlar 

(Değerlendirme Denetimi) 

 

 

3 

 

Kişisel Bakım ve 

Kozmetik Ürünleri 

EFfCI 2017 

Kozmetik madde üretimi 

(Belgelendirme Denetimi) 

 

 

4 

 

Ev ve Temizlik Ürünleri 

AuditOne Ev ve Temizlik Üretimi Hammaddeleri 

Ev ve temizlik ürünleri üretimi 

(Değerlendirme Denetimi) 

 

 

 

 

1 

 

 

İlaç ve OTC İlaçları İçin Birincil Ambalaj ve Etiketleme 

 

ISO 15378 

Birincil Ambalajlama 

(Değerlendirme Denetimi) 

 

IFS PACsecure + AuditOne Ek Modül OTC/Pharma 

GFSI uyumlu 

(Belgelendirme Denetimi) 

 

 

 

 

 

2 

 

 

Kozmetik, Ev ve Temizlik Ürünleri için Ambalaj; İlaç ve OTC İlaçlar için İkincil Ambalaj 

BRC Packaging Standard (ver.5) + AuditOne AVM Modül 9 

GFSI uyumlu 

(Belgelendirme Denetimi) 

 

IFS PACsecure + AuditOne Ek Modül Packaging  

GFSI uyumlu 

(Değerlendirme Denetimi) 

 

AuditOne İki Yeni Paketleme Standardını Sunar: IFS PACsecure + AuditOne Ambalaj ve OTC / Rx için tamamlayıcı modüller 

Haziran 2019’da, IFS & AuditOne, IFS PACsecure Standardına iki ek modül yayınlamıştır. 

 

Tüm tedarik zincirine faydalı, elverişli bir denetim süreciyle endüstriye uygunluk dönüşümü sağlayan AuditOne, IFS PACsecure-ASM’lerin piyasaya sürülmesini duyurmaktan memnuniyet duyar. 

IFS PACsecure, PAC Packaging Consortium and European ve Avrupa merkezli IFS, Uluslararası Seçilmiş Standartlar’ın ortaklaşa sahip olduğu uluslararası bir ambalaj standardıdır. İki AuditOne Ek Modülü (ASM), AuditOne’a katılan marka sahiplerinin kalite gereksinimlerini karşılaması için talep edilen kontrol listeleridir. OTC / Pharma ASM, eczacılık ve OTC ilaçları için birincil paketleme ve etiketleme sağlayan tedarikçiler içindir; Ambalaj ASM, Kozmetik, ev ve çamaşır temizlik ürünlerinin birincil ambalajları ile ilaç ve OTC ilaçları için ikincil ambalaj sağlayan paketleme ve etiketleme tedarikçileri içindir.

P&G, Unilever ve Johnson & Johnson gibi AuditOne paydaşlarını tedarikçi olmak isteyen ambalaj şirketleri artık IFS PACsecure ve AuditOne ASM’leri için kombine bir denetim gerçekleştirebilecekler. Kombine denetim sonrası, biri GFSI tarafından tanınan IFS PACsecure için diğeri AuditOne ASM’ler için olmak üzere iki denetim sertifikası verilecektir. 

Bu, tek denetimle hem gıda hem de gıda dışı belgelendirme isteyen ve ambalaj şirketleri ve hızlı tüketim ürünleri sektöründe hızla artan sayıda AuditOne marka sahibine tedarikçi olmak isteyen mevcut IFS PACsecure belgeli şirketler için önemli bir gelişmedir.  

AuditOne tarafından onaylanan belgelendirme kuruluşlarından biri olan DQS, yeni modüllerle ilgilenen paketleme tedarikçilerine yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. 

Genel Bakış

British Retail Consortium (BRC) ve Institute of Packaging (Packaging Society), müşterilerin ve gıda üreticilerinin yasal yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Bu standardın temel amacı, perakendecilere gıda ürünleri için ambalaj tedarik eden şirketlerin değerlendirilmesinde ortak bir temel sağlayarak tüketiciyi korumaya yardımcı olmaktır.

Ayrıca hem gıda hem de ambalaj üreticisinden / tedarikçisinden bağımsız olarak yetkili bir üçüncü taraf kuruluş tarafından harici bir değerlendirme yapılmasını sağlamak açısından ortak bir standart ve protokol sağlamaktadır.

2001 yılında yayınlanmasından bu yana, bu ambalaj standardı yaygın olarak kabul görmeye başlamış ve dünya çapındaki büyük perakendeciler, üreticiler ve ambalaj şirketleri tarafından benimsenmiştir.

BRC Global Standards’a ek olarak, DQS standart denetim sürecine eklenebilecek bir dizi Ek Modül konusunda size yardımcı olmaktadır.

AuditOne ™ Modülü

Bu girişim, Foundation For Strategic Sourcing (F4SS) tarafından yürütülmekte ve tedarikçilerin birden fazla müşterinin gereksinimlerini karşılayan tek bir denetime sahip olabilmeleri için sektörde tek tip bir uyumlaştırılmış standart oluşturan tek bir kalite standardı ve denetim süreci geliştirmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda sürecin gıda dışı endüstrisi için geniş ve kapsamlı bir uyumlaştırılmış kalite süreci yaratması amaçlanmaktadır.

Teklif İsteyin

Talebinizin ne olduğunu belirttiğiniz takdirde, sizlere teklifimizi iletmekten mutluluk duyarız.