GC-Mark HELLO HYGIENE! Otel Misafirlerinin Sertifikasyon Güvencesi ile Geri Kazanımı

COVID-19 salgını otel işletmelerini önemli ölçüde etkiledi. Ancak en hızlı toparlananlar bu gerçeği kabul edip uyum sağlayanlar olacak. Normale dönmek olarak ifade ettiğimiz yeni süreçte güven kazanmak ve bunu sürdürebilmek her zamankinden daha önemli olacak. Otel seçerken konukların ilk önceliği ise şüphesiz hijyen ve güvenlik olacaktır.

Peki birincil önceliğiniz önleyici tedbirler mi olmalı? Evet, ancak bu tedbirler ikna edici bir iletişim olmadan hedeflenen başarıyı sağlamayacaktır.

Oteller, bağımsız denetim ve belgelendirme yoluyla; özen gösterdiklerini, sorumluluklarını yerine getirdiklerini, uygunluklarını tüm şeffaflıklarıyla kanıtlayarak değerli müşterilerinin güvenine sunabilirler.

Otellerin Sorumlulukları ve Gözetim Görevleri

Durum tespiti olarak da bilinen gözetim görevleri işletmelerinin misafirlere, personele, iş ortaklarına ve halka zarar vermemek için gösterdikleri her türlü çabayı ifade eder.

Otel ve restoranların bu görevlere yeteri kadar özen göstermemesi ciddi sonuçlar doğurabilir. Hukuki anlaşmazlık ve davalarda, gerekli önlemlerin alınmamasından sorumlu tutulabilirler.

Bu nedenle sadece konukları korumak değil, aynı zamanda özen ve tedbirlerinizi belgelendirmek de önemlidir. Bağımsız bir üçüncü tarafça yapılan bir denetim, gerekli önleyici tedbirleri aldığınızı kanıtlayabilir.  Sonuç olarak sertifikasyon, koruma seviyesini tüm paydaşlar için arttırırken, sorumluluk risklerini azaltacaktır.

Enfeksiyon Önleme ve Hijyen

Otel ve restoranlar bulaşıcı ve salgın hastalıklar bağlamında gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.

Gözetim görevleri yalnızca konuklar ve personeli değil, tesislerin kullanımı veya farklı operasyonların bir sonucu olarak enfekte olabilecek tarafları da kapsar. Temizlik ekipleri gibi dış yükleniciler bunun en iyi örneğidir.

Kuruluşunuzun Korunmasına Nasıl Destek Olabiliriz

Hukuki anlaşmazlık veya davalar söz konusu olduğunda genellikle belirleyici olan, makul olarak hangi gözetim düzeyinin beklendiği sorusudur. DQS tarafından gerçekleştirilen durum tespit denetimi:

  • Kuruluşların uluslararası ölçütlere ve standartlara uygunluk düzeylerini belirlemelerine yardımcı olur
  • Konaklama hizmetlerinde, gözetim ve sorumluluk seviyesini doğrular
  • İyileştirme potansiyellerini belirler
  • Sorumluluk risklerini azaltır 
  • Güven kazanma ve sürdürmeye yardımcı olur
  • İtibar ve marka imajının korunmasına yardımcı olur

Sertifika Nasıl Alınır

Başarılı bir değerlendirme sonrasında oteller, küresel uygunluklarını kanıtlayan ‘Global Conformity Mark HELLO HYGIENE!’ ile belgelendirilir. Logo ve sertifika; basında, pazarlama materyallerinde, web sitelerinde vb. kullanılabilir. Ayrıca sertifikalı oteller kamuya açık veritabanında kayıtlı olacaktır.

Teklif İsteyinTalebinizin ne olduğunu belirttiğiniz takdirde, sizlere teklifimizi iletmekten mutluluk duyarız.