Hızlı Tüketim Ürünleri Endüstrisinde iCompliance Belgelendirme

DQS, iCompliance’ı destekleyen önde gelen belgelendirme kuruluşlarından biridir. Mart 2020’den itibaren iCompliance programı kapsamında denetimler gerçekleştiren DQS Grup faaliyetlerine hızla devam ediyor.

iCompliance Girişimi, Hızlı Tüketim Ürünleri Endüstrisi tedarik zinciri içerisinde uyumluluğu sağlamak için harmonize edilmiş bir dizi kalite yönetim standardından yararlanır. Procter & Gamble, Johnson & Johnson, Estée Lauder ve L’Oréal dahil FMCG sektörünün önde gelen markaları tarafından desteklenmektedir.

iCompliance kapsamına; kozmetik bileşenler, ev ve çamaşır ürünleri için hammaddeler ve bileşenler, aktif farmasötik bileşenler ve yardımcı maddeler ile birincil ve ikincil ambalaj malzemeleri tedarikçileri dahil olmaktadır.

iCompliance: Uyumluluğu Tek Noktadan Yönetin

Özet olarak iCompliance’ın sağladığı imkanlar:

  • Tutarlılık: FMCG/CPG endüstrisindeki GMP uygulamaları ve denetim standartlarının ortak çerçevesi
  • Kalite: iCompliance ile yönetişim, diğer tüm dış denetim programlarından daha güçlüdür
  • Verimlilik: Yıllık iCompliance yenileme denetimleri ile daha az müşteri denetimi
  • Daha Hızlı Yetkinlik: Daha geniş yetkin denetçi havuzu, daha hızlı müşteri yeterliliği ve onayı sağlar
  • Yeni İş Potansiyeli: Tedarikçiler, yeteneklerini ve kapasitelerini yeni müşterilere kolayca gösterebilir
  • Öngörülebilir Maliyetler: Diğer sertifikasyonlara benzer şekilde, tedarikçi tarafından karşılanan ödemeler
  • Veri Kontrolü: Tedarikçi, müşterilerle paylaşılabilen merkezi rapor havuzuna erişimi kontrol eder

iCompliance, bütünleşik bir çerçeve oluşturmak için mevcut standartlara dayanır. Faaliyetlerinin kapsamına bağlı olarak tedarikçiler; ICH Q7, IPEC, HPC 420, EFfCI, ISO 15378, FSSC 22000 ve BRCGS Ambalaj Standardı (Packaging Materials Versiyon 6) gibi uluslararası kabul görmüş standartlara göre denetlenir. iCompliance web sitesinden genel bakış ve işleyiş hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

iCompliance, belgelendirme kuruluşlarının istisnai durumlarda uzaktan denetim gerçekleştirmesine olanak tanır ve yerinde denetimin mümkün olmadığı durumlarda tamamen uzaktan BRC denetimlerini kabul eder.

DQS: iCompliance Partneriniz

İç kalite prosedürlerinin ve denetçilerin olumlu değerlendirilmelerinin ardından, DQS Mart 2020’de iCompliance tarafından onaylandı. Onay, herhangi bir coğrafi kısıtlama olmaksızın iCompliance Girişimi’nin parçası olan tüm standartları kapsar. Dünya çapında yüksek nitelikli denetçilerden oluşan bir ağa sahip olan DQS, katılan tüm tedarikçilere katma değerli denetimler sağlama yeteneğine sahiptir.

Güncel bilgiler için bizi sosyal medyada takip edin!Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.