IFS Food Versiyon 7’de Neler Değişiyor?

 

IFS Gıda Standardı Versiyon 6’nın Ocak 2012’de yayınlanmasından bu yana müşterilerimizin çoğu Versiyon 7’nin ne zaman yayınlanacağını merak ediyordu. En son paylaşılan bilgilere göre Versiyon 7, 2020’nin ilk çeyreğinde yayınlanacak.

Revizyon sürecinin bir parçası olarak, IFS halka açık bir istişare başlattı. IFS Food Ver.7 taslak versiyonunun IFS web sitesinde yayınlanmasıyla birlikte tüm paydaşlar yorumlarını bildirmek üzere 11 Kasım 2019 tarihine kadar davet edildiler. Yayının 2020 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşmesi planlanıyor. Piyasaya sürüldükten sonra, kuruluşların yeni sürüm yürürlüğe girmeden önce yeni veya değiştirilmiş gereklilikleri uygulamak için dokuz ayı olacak.

 

IFS Food Versiyon 7’de Neler değişecek?

İstişareler devam ederken, değişikliklerin herhangi birini kesin olarak duyurmak için çok erken. Bununla birlikte, IFS yeni versiyon için temel hedeflerini belirtti:

  • Yeni versiyon, tüm gereksinimlerin endüstrinin şu anki durumuna uygun olmasını sağlayacaktır.
  • IFS Food 7, değerlendirmeleri dokümantasyon incelemesini sadece gerekli hususlarla sınırlandıracak ve üretimde daha fazla vakit geçirmeyi kolaylaştıracak şekilde uyarlayarak ürün/süreçle ilgili denetim metodolojisine daha fazla önem verecektir.
  • Odak noktası, daha basit ve daha açıklayıcı ifadelerle, gıda güvenliği ve kalitesinin önemi olmalıdır.

Ek olarak, GFSI kriterlerindeki son değişiklikleri yansıtan IFS Food Standardı Versiyon 7, gıda güvenliği kültürüne, yani bir kuruluş içindeki gıda güvenliği ile ilgili değerler ve davranışlara odaklanacaktır.

 

IFS Food Versiyon 7 Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak için;

IFS Standartlarının önde gelen belgelendirme kuruluşlarından biri olan DQS, revizyon süreci ve ana değişiklikler konusunda müşterilerini bilgilendirmeye devam edecektir. Değişikliklerden haberdar olmak için websitemizi ve LinkedIn sayfamızı takip edin.Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.