IFS PACsecure Versiyon 2 ve IFS Global Markets PACsecure yayınlandı!

“Ambalaj malzemelerinin kalitesi ve güvenliği, gıda ve tüketici ürünleri için tedarik zincirlerinde giderek daha önemli bir rol oynuyor. IFS PACsecure standardının, endüstri tarafından endüstri için geliştirilmiş bir paketleme standardı olması benzersiz bir pazara ve pratik odaklı bir yaklaşıma sahip olmasını sağlar. Yeni IFS PACsecure Versiyon 2 ve IFS Global Markets PACsecure ile, daha güvenli ürünlerin yanı sıra tedarik zincirinde daha fazla güvene katkıda bulunan güncel ve güçlü değerlendirmeler sunuyoruz.”

IFS Genel Müdürü Stephan Tromp

IFS PACsecure küresel ambalaj standardı Versiyon 2 ile birlikte, yeni IFS Global Markets PACsecure geliştirme programı da yayınlandı. IFS PACsecure firmalara üst düzey ambalaj sertifikasyonu sağlarken, IFS Global Markets PACsecure ise ambalaj üreticilerinin tam sertifikasyona hazırlık aşamalarında etkin ürün güvenliği ve kalite süreçlerini daha kolay oluşturmalarını sağlar.

Ambalaj tedarik zincirinin her aşamasından çok çeşitli bağlantıları temsil eden uluslararası uzmanların katılımı ile oluşturulan yeni standart ve geliştirme programı, pazarın gereksinimlerinin karşılanmasını garanti eder. Ayrıca; IFS Kurulu, IFS Teknik Komitesi ve IFS Çalışma Grupları ile PAC Ambalaj Konsorsiyumu, bu üst düzey yeni IFS ürünlerinin geliştirilmesine değerli katkılarda bulundular.

IFS PACsecure Versiyon 2Ambalaj sertifikasyonu bir sonraki seviyeye taşınıyor

IFS PACsecure Ver.2, ambalaj malzemelerinin kalite ve güvenliğini ayrıca mevzuata ve müşteri gereksinimlerine uygunluğunu değerlendirir. Piyasada artan şeffaflık ve izlenebilirlik taleplerinin karşılanmasında işletmeleri destekler, ürün bütünlüğünün iyileştirilmesine ve verimliliğin arttırılmasına katkıda bulunur.

Standart; gıda, kozmetik, ev ve kişisel bakım ürünlerinde birincil veya ikincil ambalaj olarak kullanılması amaçlanan ambalaj bileşenlerinin ve ambalaj malzemelerinin üretimi, işlenmesi veya dönüştürülmesi için geçerlidir.

IFS PACsecure Versiyon 2 değerlendirmeleri 3 Ocak 2022’den itibaren gerçekleştirilebilir ve 3 Mayıs 2022’den itibaren değerlendirmelerin yeni versiyondan yapılması zorunlu olacak.

IFS PACsecure Versiyon 2'de neler değişti?

2017’de yayınlanan Ver.1.1’in devamı olan IFS PACsecure Ver.2’de yapılan en önemli değişiklikler şunlardır:

 • Yerinde değerlendirmeye daha fazla, dokümantasyona daha az odaklanma ve daha az gereksinim (-14%)
 • Yeni ifade: ‘denetim’ ifadesi, ISO/IEC 17065’e göre IFS’in ürün ve süreç yaklaşımını vurgulamak için ‘değerlendirme’ olarak değiştirildi
 • IFS paydaşlarının ihtiyaçlarına uygun olarak sertifikasyon protokolünün yapısı geliştirildi
 • IFS PACsecure değerlendirme kapsamı ve ürün kapsamları iyileştirildi
 • Değerlendirme süresiyle ilgili yeni kurallar
 • Daha iyi tanımlanmış puanlama sistemi (IFS Food Versiyon 7 ile aynı)
 • Endüstri ve denetçiler için kılavuzun standart dökümanına dahil edilmesi
 • Politika gereksinimlerine sürdürülebilirlik dahil edildi
 • Ürün Güvenliği Kültürü gereksinimlere dahil edildi
 • Tehlike analizi ve risk değerlendirme sistemi için yeni bir yaklaşım oluşturuldu ve süreçlerin kontrolü güçlendirildi
 • Değerlendirme raporu, standartlaştırılmış bölümlerle daha net bir şekilde yapılandırıldı
 • Her üç yılda bir IFS belgelendirme değerlendirmesi habersiz olacaktır
 • Dış kaynak kullanımı hakkında oluşturulan yeni tanımlar, farklı yönetim biçimlerini netleştirmektedir
 • Ücretsiz IFS Yazılımı auditXpressX, sertifikalı şirketlerin iç denetimlerini destekler

IFS Global Markets PACsecure ile tanışın!Etkin ürün güvenliği ve kalite süreçlerine kolay başlangıç

IFS Global Markets Food, Logistics ve HPC’den sonra IFS dördüncü geliştirme programını uygulamaya geçiriyor. IFS Global Markets PACsecure, ambalaj tedarikçilerinin kademeli olarak riske dayalı ve optimize edilmiş; ürün güvenliği, kalite yönetim sistemleri ve kapasite oluşturma süreçlerine yardımcı olur. IFS PACsecure sertifikasına giden yolda firmalara rehberlik eder, süreç hızlarını ve kilometre taşlarını müşterileriyle birlikte belirleme imkanı tanır. IFS Global Markets PACSecure ile şirketler, hem yasal hem de müşteri gereksinimlerini karşılamalarını sağlayan süreçler geliştirebilir. Aynı zamanda, daha verimli ve ekonomik çalışmayı öğrenmek, daha fazla büyüme ve çeşitlilik için temel oluşturacaktır.

 • Şuan bu programa yönelik değerlendirmeler gerçekleştirilebilir.

Dünya çapında birçok marka, perakendeci ve market zinciri IFS Sertifikasyonunu tercih ediyor. IFS Sertifikası, kuruluşların gıda ve ürün güvenliğinin yasal gerekliliklere ve müşteri şartnamelerine uygun olmasını sağlamak için esnek süreçler oluşturduğunu gösterir.

IFS’in ortak hedefi, tüketicilerin satın aldıkları ürünlere güvenebilmelerini sağlamak amacıyla en iyi ürün kalitesi ve güvenlik süreçleri yönetim sistemlerinin kurulmasını desteklemektir. Bunu tamamlamak için IFS, kalite yöneticilerinin çalışmalarını destekleyecek araçlar ve kılavuz dökümanlar sunar.

Standardı buradan indirin: IFS PACsecure Ver.2 ve IFS Global Markets PACsecure

Güncel bilgiler için bizi sosyal medyada takip edin!Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.