İş Sürekliliği Yönetim Sistemi: DQS, ISO 22301 Akreditasyon sürecini başarıyla tamamladı

Yangın, sel, doğal afetler, hırsızlık, IT kesintileri ve sağlık sorunları anında üretimi durdurabilmektedir. Şirketlerin başarısı sadece sorunların önlenmesiyle değil aynı zamanda önceden hazırlıklı olup olmamasına da bağlı olmaktadır. İş Sürekliliği Yönetimi, kuruluşların yetersiz kaldığı noktalarda kuruluşlara yardımcı olan sistematik bir yönetim yaklaşımıdır. İlk belgelendirme kuruluşlarından biri olan DQS, ISO 22301 standardı için akreditasyon sürecini başarıyla tamamlamıştır.

Eylül 2017’de yayınlanan en son ISO Anketi, son yıllarda iş sürekliliği yönetiminin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. 2014 yılında yalnızca 1757 geçerli ISO 22301 sertifikası varken, bu sayı 2016 yılında iki katından daha fazlasına çıkmış, dünya çapında 3853 sertifika ve sadece Avrupa’da 1068 sertifikaya ulaşılmıştır.

ISO 22301’in talep edilme nedeni sadece riskleri azaltma potansiyeli değil aynı zamanda sertifikalı firmalara sağladığı rekabet üstünlüğü ile de ilgilidir. Bu üstünlük; hazırlık ve önlem odaklılığın müşteri güvenini arttırmakta, şirketleri ihalelerde öne çıkarmakta ve finansal hizmet sağlayıcılarla görüşmelerini kolaylaştırmaktadır.

DQS – Denetim, Belgelendirme ve Değerlendirmeler için Ortağınız

Alman Akreditasyon Kurumu DAkkS tarafından verilen akreditasyon, DQS’in İş Sürekliliği Yönetim Sistemleri’ni değerlendirme ve belgelendirme yeterliliğini onaylamaktadır. Sorunsuz denetim planlaması, deneyimli denetçiler ve derinlemesine oluşturulan denetim raporları ile tüm belgelendirme süreci boyunca size eşlik etmekteyiz.Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.