DQS ISO 37001 ABMS Baş Denetçi Eğitimi Tamamlandı

7-8 Ekimde düzenlediğimiz ISO 37001 Yolsuzlukla Mücadele Sistemi eğitimi, DQS-CFS CEO’su Dr. Sied Sadek önderliğinde tamamlandı.

Workshoplar ve Dr. Sied Sadek’in sunumu ile katılımcılara standard hakkında bilgiler aktarıldı.

Birçok DQS ofisinden değerli katılımcıları bir araya getirmek ve eğitim sonrasında pozitif yorumlarını duymak DQS ailesi olarak bizleri fazlasıyla gururlandırdı.

Eğitimimizde bizi yalnız bırakmayan katılımcılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

ISO 37001 Nedir?

Ekim 2016’da yayınlanan ISO 37001 standardı; kuruluşlara proaktif bir Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi uygulama ve sürdürme konusunda yardımcı olma amacıyla tasarlanan, yasal uyum odaklı ve etik iş kültürünü teşvik eden bir standarttır.

Temelini İngiliz Standardı (British Standard) 10500’den alan Standart global anlamda yolsuzlukla mücadele iyi uygulamaları olarak bilinen mevzuat gerekliliklerini kapsar.

ISO 37001, United Nations Convention against Corruption (UNCAC) – Birleşmiş Milletler Yolsuzlukla Mücadele Sözleşmesi, European Anti-Corruption Conventions – Avrupa Yolsuzlukla Mücadele Sözleşmeleri, ABD Rüşvetin Önlenmesi ve Yabancı Ülkelerde Yolsuzluk Uygulamaları Kanunu (FCPA) ve İngiltere Rüşvet Yasası gibi uyum yasaları ile aynı protokolü uygulayarak tüm dünyada tanınan ve küresel mücadeleyi güçlendiren evrensel bir standarttır.

Standardı benzersiz kılan iş dünyası tarafından, iş dünyası dili ile hazırlanmış olmasıdır. Büyük çoğunluğu profesyonellerden oluşan, 28 ülkeden 50 yi aşkın uzmanın iki senelik çalışmasının sonucu olan ISO 37001 için yapılan tanım ise cesaret verici: “İş dünyası tarafından, iş dünyası ve her büyüklükteki şirket için hazırlanmış bir Standart”. Bu yönüyle standart açıkça operasyonel rehberlik sağlamakta ve iş dostu modeli ile cazip bir uyum aracı haline gelmektedir.

Üç yıl geçerli olacak belgelendirme sürecinde, firmanın standarda bağlılığını ve sürekli iyileştirmesini sağlamak amacıyla yıllık ara denetimler uygulanmaktadır.

 

DQS – ISO 37001 Belgelendirmesi

DQS olarak ISO 37001 sertifikası işbirliğine hazır bulunmaktayız. Sorunsuz denetimlerimiz, deneyimli denetçilerimiz, akıllı denetim raporları sayesinde tüm belgelendirme süreci boyunca size rehberlik etmekteyiz. Standart ve belgelendirme süreci hakkında daha fazla bilgi için ISO 37001 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Projenizi tartışmak için lütfen bize ulaşın. Güncellemeleri ve gelişmeleri takip için ise aylık bültenimize kaydolabilirsiniz. Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.