ISO 37001 Yolsuzlukla Mücadele: Vivo Energy, DQS’in İlk Sertifikasını Aldı

14 Mart’ta yapılan başarılı bir denetimden sonra, DQS CFS GmbH, ilk ISO 37001 sertifikasını Hollanda’daki Vivo Energy‘ye vermekten mutluluk duyuyor. Tüm VIVO Energy ekibini yolsuzlukla mücadele yönetim sistemlerini başarılı bir şekilde denetlemeleri için tebrik ediyoruz.

 

ISO 37001: 2016 Nedir?

ISO 37001: 2016 Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemidir. Yolsuzluk riskini azaltmak ve yönetmek için bir Yolsuzluk Mücadele Yönetim Sistemi oluşturmak, uygulamak, sürdürmek, gözden geçirmek ve iyileştirmek için kurumlara yol gösterir. Bu, endüstri veya büyüklükten bağımsız olarak tüm kuruluşlarda uygulanabilecek genel bir standarttır. Mevcut yönetim sistemlerine kolayca entegre edilebilir.

 

Anti-Bribery Management Systems (Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi) Neden Önemlidir? 

Bir Yolsuzlukla Mücadele Sistemi, yolsuzluğun önlenmesi ve yolsuzluk girişiminde bulunulması halinde uygun önlemlerin alınması için rehberlik sağlar. ISO 37001’e göre uygulanan bir Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi, şirketlerin itibarını koruyabilir ve yatırımcı ve müşterinin güvenini sağlayabilir.

 

Vivo Energy Deneyimi

Vivo Energy’de yapılan denetim başarılı bir şekilde Mart 2018’de gerçekleştirildi. ISO 37001’in uygulanmasından sorumlu Bayan Mari van Wyk, aşağıdaki gibi in Vivo Energy ISO 37001 sertifika deneyimini anlatıyor: “DQS bizim seçmiş olduğumuz sertifika ortağıydı ve başlangıçtan itibaren neden en iyileri olduklarını açıktı. Denetim ekibi, DQS’nin müşterilerine bağlılığını gösteren kıdemli, deneyimli bir ekipti. Ekip, “göz korkutucu” denetimimizi hoş bir deneyim haline getiren son derece yardımsever ve profesyoneldi. Bize her adımda yol gösterdiler ve zor soruları sormaya da istekliydiler. DQS bize, gerçek sertifikasyon için yeterli şekilde hazırlanmamıza yardımcı olan hazırlık değerlendirmesine yardımcı oldu. Kısacası, hizmet olarak mutluyuz. “

DQS’nin ISO 37001 baş denetçisi ve ürün müdürü Behzad Sadegh, belgelendirme denetimi sonucunda çok memnun oldu. Yolsuzlukla mücadele bilinci son birkaç yılda önemli ölçüde artmıştır. VIVO Energy gibi şirketler için şeffaf olma yeteneği gittikçe önem kazanmıştır. Buna göre, ISO 37001 sertifikası talebinde güçlü bir artış görüyoruz. Katma değerli değerlendirmelerle müşterilerimize iç ve dış etkilerden yolsuzluk riskini en aza indirgeme misyonlarını destekliyoruz.

 

DQS ile ISO 37001 Sertifikası

ISO 37001 standardına ilgi duyan müşteriler için aşağıdaki hizmetleri sunuyoruz:

  • Firmalar için şirket içi ve harici workshoplar uygulanır.
  • DQS, mevcut Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi’ni onaylama ve iyileştirme potansiyelini vurgulamak için harici denetimler gerçekleştirir.
  • Dünya çapında çok yetenekli denetçilerimiz denetimler için hazır.

 

Teklif İsteyinBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.