ISO 37001: DQS CFS Akreditasyon Denetimlerini Başarıyla Tamamladı

ISO 37001 Yolsuzlukla Mücadele (Anti-Bribery) Uluslararası Yönetim Sistemi yayınlanalı iki yıl olmasına rağmen, yolsuzlukla ile ilgili risklerle mücadele etmek için önemli bir araç olduğu kanıtladı. DQS akreditasyona başvurmayı öncelik olarak gördü ve dünya üzerinde ilk akredite olan kurumlardan biri olarak ISO 37001 belgelerinin kredibilitesini kanıtladı. Dünyadaki ilk belgelendirme kuruluşlarından olduğumuzu ilan etmekten mutluluk duyuyoruz.

Nisan 2018’de Vivo Energy ile duyurduğumuz 37001 Belgelendirmesi dünyadaki ilk Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi sertifikalarından birisi oldu. Akreditasyon denetimini başarıyla tanımlayarak aldığımız ISO 37001 akreditasyonu ile kendimizi bu standardın dünya geneline yayılması için önemli bir rolde olduğumuzu hissediyoruz. DQS CFS, Alman Akreditasyon Kuruluşu DAkkS tarafından sağlanan akreditasyon ile Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi denetim ve belgelendirme hizmeti verme yetkinliğini onaylattı.

 

ISO 37001:2016 Nedir?

ISO 37001:2016 Yolsuzlukla Mücadele (Anti-Bribery) Yönetim Sistemi’dir. ISO 37001 Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemini kurmak, uygulamak, sürdürmek, gözden geçirmek ve geliştirmek, yoksuzlukla mücadele etmek ve rüşvet riskini en aza indirmek için yol göstermektedir. ISO 37001, sektör ya da firma büyüklüğü gözetmeksizin tüm kuruluşlarda uygulanabilen kapsamlı bir standarttır ve mevcut yönetim sistemlerine kolayca entegre edilebilir.

 

DQS CFS ile ISO 37001 Belgelendirme Süreci

ISO 37001 ile ilgilenen kuruluşlar için sunduğumuz hizmetlerimiz:

  • İsteğe bağlı firmaya özel ya da genel katılıma açık eğitimlerle Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi’ni firmanızda uygulamanıza destek olur.
  • DQS denetimleri Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sisteminizi belgelendirmeyle üçüncü taraflara duyurmanızı sağlar.
  • DQS, alanlarında uzman denetçileri ile firmanızda yolsuzlukla mücadele riskini azaltacak önlemler bulmanıza yönelik bulgular sağlayacaktır.
  • Sertifika veya standartlarla ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bizi Linkedln’den takip edebilir, veya tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilerinizi tarafımıza ilettiğiniz takdirde en kısa sürede sizlere ulaşacağız.Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.