Etik ve Uygunluk

Şirket Politikasının Diğer İlkeleri

Belgelendirmenin değeri, DQS’in tarafsız ve yetkin değerlendirmesiyle oluşturulan güvenin derecesidir. Belgelendirme kuruluşlarının müşterileri ve son kullanıcılar, düzenlenen belgelerin değerine güvenebilmeyi beklemektedir. DQS, bu güveni desteklemek adına, tüm faaliyetlerinde aşağıdaki ilkeleri hesaba katar:

  • Tarafsızlık
  • Yetkinlik (yeterlilik)
  • Sorumluluk
  • Açıklık
  • Gizlilik
  • Şikâyetlere cevap verebilirlik
  • Risk temelli yaklaşım
  • Etik iş uygulamaları

Tarafsızlık Bildirgesi

DQS Türkiye’nin üst düzey yönetimi, belgelendirme faaliyetlerinin tarafsızlığını taahhüt eder. Tarafsızlığın önemiyle ilgili bir beyan DQS web sayfasında halka açık olarak erişilebilirdir.

Yılda en az bir kez, tüm onaylı DQS iştirakleri, tarafsızlık ve bağımsızlıkla ilgili olası tehditleri tanımlamak ve – uygunsa – bu riskleri kabul edilebilir bir seviyeye indirmek amacıyla dokümante bir analiz gerçekleştirirler.

DQS, çıkar çatışmalarını önlemek amacıyla, hiçbir çeşit yönetim sistemi danışmanlık hizmetlerine katılmaz ve DQS belgelendirme hizmetleri, bu gibi hizmetler sağlayan bir şirketin faaliyetlerine bağlı olarak pazarlanmaz veya sunulmaz. Bu faaliyetler tarafsızlığa uygun olarak gerçekleştirilmedikçe, DQS, yönetim sistemleri alanında eğitim ve personel belgelendirmesinden de kaçınır.

DQS, son iki yıl içinde DQS veya onun iştiraklerinin şirketle ilgili başka yönetim hizmetleri sağladığı durumlarda değerlendirmelerinin ve/veya belgelendirmelerinin tarafsızlığını değerlendirir ve yönetir.

 

A. Erdem Çürümez

Genel Müdür

 

26.12.2016 r/1

DQS Şikayet Akış Şeması

Bize YazınÖneri – Şikayet – İtiraz

Müşteri odaklı bir organizasyon olarak; devamlı ve sürdürülebilir bir şekilde en iyi hizmeti verebilmek en önemli hedefimizdir. Müşterilerimiz ve diğer taraflarca verdiğimiz hizmetlerin nasıl değerlendirildiği bizim için çok önemlidir. Bundan dolayı sizden, bizimle ilgili düşünce ve isteklerinizi beklendiği gibi olmasa bile paylaşmanızı rica ediyoruz. Ardından sizlerle en kısa sürede iletişime geçip ortak bir çözüm bulabilmek için çalışacağız.

 

İç kurallar, yasal gereklilikler veya davranış kuralları ilkelerinin muhtemel ihlallerini bildirmek isteyen tüm çalışanlar,  iş ortakları ve müşteriler DQS grubunun Uyum Yöneticisine bir rapor sunabilir. Buna potansiyel olarak zararlı davranış raporları dahildir, ör. Varlıklara veya DQS grubunun itibarına zarar verebilecek davranış.

Her durumda raporunuz gizli tutulacaktır.

Bu raporlama web sayfasını kullanırken lütfen geçerli herhangi bir veri gizliliği düzenlemesini ihlal etmediğinizden emin olun. Bir rapor göndermeden önce, sağladığınız bilgilerin ilgili kişiler için ciddi sonuçlar doğurabileceğini lütfen unutmayın.