PLAT ve DQS İş Ortaklığıyla Türk Sanayicileri Dünyaya Açılıyor

Dış pazarlara açılmayı hızlandırmak ı̇steyen PLAT üyelerine yeni ve güçlü bir destek DQS Denetim ve Belgelendirme Hizmetleri’nden geldi. Dünya ticareti geliştikçe, ticaret usulleri de değişiyor. Uluslararası ticarette mal satanlarla mal satın alanların sayısı artık milyonları aşıyor. Milyonlarca alıcının milyonlarca satıcının güvenilirliğini belgeleyen kuruluşlar artık ülkemizde de faaliyette. PLAT, bu kuruluşların dünyadaki öncüsü DQS ile Ekim 2017’den itibaren bir işbirliği başlattı

 

DQS Kimdir, Nedir?

DQS, 1985 yılında DGQ (Deutsche Gesellschaft für Qualität) ve dünyanın en prestijli standart kuruluşu DIN (Deutsches Institut für Normung) ortaklığı ile ku-rulan, genel merkezi Almanya’da olan uluslararası bir belgelendirme ve eğitim firmasıdır. 60 ülkede yakla-şık 88 ofisi ile hizmet vermektedir.

 

DQS, PLAT üyelerine ne sağlayacak?

DQS Türkiye Ofisi, Türk ve yabancı uzmanlarıyla, isteyen PLAT üyelerinin yönetim, üretim ve kalite ile ilgili tüm uygulamalarını, dünyada kabul edilmiş uluslararası standartlara uygun olarak en üst düze-ye çıkarmaları için onlara hizmet verecek ve özel üc-retlendirme ve ödeme planı uygulayacak. DQS, ulus-lararası standartlara göre gerçekleştirilen denetimler sonunda başarılı olan PLAT üyelerine dünyanın her yerinde geçerli uluslararası sertifikalar verecek. Bu sertifikalar, PLAT üyelerinin dünya pazarlarında mal-larını zorlanmadan satabilmeleri için kilitleri açan bir anahtar niteliğinde olacak.

 

DQS hizmetlerinden yararlanmak isteyen PLAT üyeleri ne yapmalı?

PLAT-DQS işbirliği uygulaması hakkında bilgi almak, hizmet koşullarını öğrenmek için PLAT üyeleri, der-nek yöneticisi Burak Aksoy yardımıyla DQS İstanbul Ofisi’nden ayrıntılı bir sunum talep edebilir. DQS’in deneyimli ve yetkili uzmanları, üyelerimizle bir araya gelerek, bu işbirliğinin ticari başarılarına katacaklarını anlatmaya hazır.

 

PLAT üyelerinin dış pazarlara açılması kolaylaştı!

Dış pazarlara açılmayı hızlandırmak ı̇steyen PLAT üyelerine yeni ve güçlü bir destek DQS Denetim ve Belgelendirme Hizmetleri’nden geldi. Dünya ticareti geliştikçe, ticaret usulleri de değişiyor. Uluslararası ticarette mal satanlarla mal satın alanların sayısı artık milyonları aşıyor. Milyonlarca alıcının milyonlarca satıcının güvenilirliğini belgeleyen kuruluşlar artık ülkemizde de faaliyette. PLAT, bu kuruluşların dünyadaki öncüsü DQS ile Ekim 2017’den itibaren bir işbirliği başlattı.

 

Haberi okumak için tıklayın.

 Bir cevap yazın